torello transporti

Despre firmele de transport din Romania si Europa. Care cat e de serioasa.

Re: torello transporti

Mesajde cristibu » 18 Apr 2013, 23:44

bmw scrie:Bravo marius daca toti ar fi ca tine ar fi bine dar se gasesc sa mearga si la 40 de euro si asa sa dus si firma torello de la 60 de euro la zi la 40 de euro .

banii astia ii faci la sere in spania..asa ca.......
cristibu
Incepator

Advertisement

Mesajde stres » 19 Apr 2013, 02:13

colegii , imi pare rau ca trebuie sa va contrazic !!! in pitesti s-a deschis o firma de transport , TN LOGISTIKA , parte a grupului TORELLO dar : 1. ca de obicei tampeniile din parcari produc doar cretinitati !! angajarile se fac pe SK ,
2. banii sunt aceiasi ca si acum 5 ani 60 eur /zi ,
3. NU SE FAC ANGAJARI PE FIRMA DIN RO !!!
4. directorul din ro raspunde la tel dar trebuie sa il sunati la nr corect : 0732 120 2..
5. se vor face in cateva luni si angajari in ro si in aceleasi conditii !!!!
6.sunt in TORELLO de aprox 3 ani si nu am avut probl cu disponentii romani sau it ,dar cand mi sa cerut sa merg in uk nu am intrebat ce caut in Ucraina si nici nu am spus ca nu merg in Africa sa descarc la Somaglia !!! parerea mea ca acei plangaciosi ce scriu tampenii sunt cei ce au exces de imaginatie , drumuri bune ! "crede si nu cerceta " a fost depasit de civilizatie acum cateva sute de ani !!!
stres
Nou venit

Mesajde bmw » 19 Apr 2013, 15:32

Pana la urma sunt povesti de parcare si ma bucur ca nu au scazut diurna bani stiu ca se dau la timp poate colegule Stres orcum intri greu la torrelo .
bmw
Incepator

Mesajde stres » 19 Apr 2013, 23:49

pentru colegii madagascar si truckmania : "SOMNUL NATIUNII PRODUCE MONSTRII" se pare ca acest forum este vizitat si de soferi nu doar de posesori de permis de conducere , este de preferat sa postati pe forum nu ceea ce credeti voi ca ar putea fi o posibilitate ci informatii pertinente , oamenii cu ideei lucrau la "MINOLTA " sau sunt idioti , daca mai aveti voi propuneri de salarizare de postat pe forum in curand chiar o sa se gaseasca cineva suficient de dobitoc sa le ia in considerare. daca dupa trei luni de munca in torello nu ai plecat si tot ce spui este corect iartama dar nu inteleg cine este dobitocul .... oare faci asta pentru ca iti este teama de concurenta altor colegi ??????????
stres
Nou venit

Mesajde stres » 20 Apr 2013, 18:58

am sunat astazi la pitesti ca sa intreb pentru un post de sofer la torello , iata ce mi s-a spus (nu am spus cine sunt ) :
-pentru moment nu se fac angajari in ro
-nu torello angajeaza , angajeaza tn logistica din bratislava = torello contract sk
-plata 60 eur /zi si atat , nu se plateste ziua de parcare la avelino
-nu se mai da avans la angajare !!
-plata se face : avans 3-400 si lichidare dif conform zile lucrate ,avans =sf luna , lichidare 12-15 luna urmatoare
-in ro este doar dispecerat si pt angajare trebuie sa mergem acolo pt interviu
-este un avocat angajat ce verifica documentele si daca avem daune -dosare pe rol la alte firme de transport
-sunt preferati soferi cu experienta pe frig , nu mai angajeaza echipaj
tel ro : 0040 348 410 392 sau 0732 120 294
ps : se face un mini curs la pitesti si o zi de scoala la avelino ( dynafleet-frigo-documente )
intrebare ! ????? de ce nu gasim pe acest forum un coleg ce are mai mult de 6 luni in torello ??????????
cei doi citati si alexa (vedeti ce daune a facut cand a plecat din torello ) cand au avut timp sa afle istoria torello in 3 luni ? cand au probleme soferii pe cine suna ? si mai ales cine este singurul ce le raspunde ........invidia este sefa..
stres
Nou venit

Mesajde TruckMania » 21 Apr 2013, 01:48

Dl stres (probabil EDY) daca esti baiat serios de ce nu iti dai adevarat identitate. Ce motiv ai sa te ascunzi?
Acesta este un Forum , dragul meu, nu este parcarea de la Montoro, aici lumea stie ce este UK CH si toate celelalte.
Daca ti se pare ca am spus ceva gresit de Torello te rog sa ma contrazici. Cu totii stim ca ai fost un sofer extraordinar de bun la viata ta.
Am auzit cu totii povestile despre tine cand mergeai neintrerupt de la Hamburg la Salerno. De aceea ai ajuns mare acum. Felicitari pentru asta, nu sunt invidios si nici nu iti vreau locul.
Din partea mea sa vina toata lumea la aceasta firma . Sa muncim cu totii dar SA FI(M) OAMENI nu sa ne batem joc unii de altii asa cum faci TU!

Ca sa pasim in viitor trebuie sa privim in trecut!
Poza lui madagascar spune totul.
TruckMania
Nou venit

Mesajde TruckMania » 21 Apr 2013, 10:01

Corect este “Somnul raţiunii naşte monştri” . Vrei sa pari inteligent dar nu tine.
TruckMania
Nou venit

Mesajde SirRaffy » 24 Apr 2013, 12:48

bine tati hai vino cu solutia salvatoare.da-mi firma unde sa castig bani multi cum vreti toti.eu spre deosebire de voi nu-mi permit sa stau acasa.platesc chirie, nu am propria mea casa lasata mostenire de la parinti.nu sunt nici eu de acord sa muncim pe bani putini dar care e solutia?hai sa vedem un raspuns briliant de la mintile voastre luminate
SirRaffy
Incepator

Mesajde milian » 26 Apr 2013, 15:29

Domnilor soferi eu am lucrat la aceasta firma 4 ani de zile si stiu cel mai bine cum au evoluat lucrurile. sa spunem ca nu mai conteaza cat primesti pe zi aviz celor care au rate si probleme este vorba despre limbaju si modu cum va trateaza acest Senior Edy care ESTE FOARTE ADEVARAT ca de cand sa dat jos de la volan va trateaza ca pe niste sulgi. va obliga sa dati peste program si daca primiti amenzi nu mai recunoaste, o ve-ti plati voi din salariu,de cand sa deschis firma in ro eu personal am fost trimis aksa, nu stiu din ce motive, iar banii pe o luna de zile le-am pus cruce.. si multe alte lucruri urate. Apropo D-le stress limbaju tau se aseamana izbitor cu cel al lui Edy si oricum ciudat este ca ii lazi prea mult ............
-(este un avocat angajat ce verifica documentele si daca avem daune -dosare pe rol la alte firme de transport...................... :ymapplause: BRAVOMesaj sters partial pentru exces de caps!
milian
Nou venit

Mesajde milian » 26 Apr 2013, 15:36

Mesaj sters pentru incalcarea regulamentului(exces de caps).2 saptamani ban.costy67
milian
Nou venit

Mesajde Mihai_cms » 27 Apr 2013, 21:38

Colegi azi am aflat nu se merge (se respecta programul)la program adica arunci diagrama ce se lucreaza in 2 (numai daca esti smecher lucrezi singur)colegul este considerat incepator numai daca te accepta titularul ca sa faca banii cu tine egal astfel...
Mihai_cms
Junior

Mesajde cico_3504 » 02 Mai 2013, 18:53

Ma astept ca comentariile avind opinii diferite sa continue in limita bunului simt si spiritul regulamentului nostru,e un mesaj preventiv,ca sa spun asa,cred ca este mai corect decit sa intervenim ulterior,bafta la comentarii
ps=scuzati eventuala cacofonie facuta
cico_3504
Global Moderator

Mesajde SERAFIM » 11 Mai 2013, 19:07

Buna ziua dragi colegi si soferi(profesionisti si incepatori profesionisti).
SERAFIM
Nou venit

Mesajde claudiuvasile » 21 Mai 2013, 21:11

salut.eu nu am relati nu am pe nimeni care lucreaza la aceasta firma,deci? ce sanse am
claudiuvasile
Nou venit

Mesajde sorin 73 » 04 Iun 2013, 11:35

Salutare colegi si drumuri bune. sunt nou pe acest forum . sunt somer cu acte de Italia ( camionist) si nu reusesc sa imi gasesc de lucru. Unde merg la toti le e teama ori ca sunt pus de cineva ori ca cer contract de IT. Pe mine ma intereseaza doar sa muncesc indiferent de contract, pt ca am familia aici in Italia. am facut mult timp "estero", pe frig. Cineva ma poate ajuta?
sorin 73
Nou venit

AnteriorUrmătorul

• Advertisement

Înapoi la DESPRE FIRMELE DE TRANSPORT